Haber Detayı
20 Kasım 2016 - Pazar 21:25 Bu haber 807 kez okundu
 
Diyanet'ten personel alımı ile ilgili açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı 280 Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi alım ile ilgili açıklama yaptı
Duyurular HaberiDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından taşra teşkilatındaki münhal Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi kadrolarına 2014 yılı KPSS puan sırası esas alınarak İlahiyat Fakültesi + Hafız mezunlarından KPSSP-124 puan türünden 40 Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi alımı, İlahiyat Fakültesi mezunlarından KPSSP-124 puan türünden 240 Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi alımı olmak üzere toplamda 280 Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi alım ilanına çıktı.

Başkanlığın verdiği bilgiye göre Diyanet İşleri Başkanlığı, 280 Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi alım duyurusunu normalde DHBT sınavından sonra yapmayı planlıyordu. DHBT sınav sonucunun açıklanıp Diyanet'in duyuruya çıkması süre olarak 2017 yılına tekabül edeceğinden personel alımının 2016 yılı Aralık ayının sonuna kadar tamamlanmasının planladığı belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığı’nın açıktan atama olarak 280 Bayan Kur’an Kursu Öğretici kadrosuna onay vermesi ve bu kadronun iptal edilmemesini de göz önünde bulundurarak sunulan bu fırsatı değerlendirmiş oldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Diyanet İşleri Başkanlığı, Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi, KPSS puan s
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri